Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Jak pielęgnować jabłoń?

  Jabłka to owoce najczęściej spożywane przez Polaków. Są one wykorzystywane do kompotów, przetworów oraz także są jedzone w nieprzetworzonej postaci. Jak pielęgnować jabłoń?

  Najważniejsze informacje

  W przypadku samej uprawy jabłoni niesamowicie ważne jest odpowiednie nawożenie. Można zastosowań nawozy organiczne oraz mineralne. Ważne jest także to, aby podczas sezonu dostarczać regularnie drzewkom składników pokarmowych niezbędnych. Nawożenie odpowiednie wpływa na owocowanie, odporność na chłody, jak i także wybarwienie jabłek.

  Cięcie jabłoni to proces również niezwykle ważny i istotny. Wykonuje się je dwa razy w roku. Pierwsze powinno mieć miejsce wiosną, aby doświetlić koronę. Prowadzimy również cięcia sanitarne, a więc usuwamy porażone gałęzie przez chorobę czy też gałęzie połamane. Usuwać należy również pędy sztywne, które się krzyżują z gałęziami starszymi. Cięcie następne wykonuje się latem.

  Wówczas firmujemy koronę, zmniejszamy znacznie zagęszczenie gałęzi oraz doświetlamy owoce, które się gubią w nadmiarze liści. Również skracamy tegoroczne przyrosty, aby móc uformować całą koronę. Cięcie powinno być prowadzone na około cztery tygodnie przed samym zbiorem.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more