Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Co zrobić, aby jabłoń zasypała nas jabłkami?

  Czy wiecie jaki jest najbardziej polski owoc? Od razu do głowy nam przychodzi jabłko. Może być czerwone, zielone czy też żółte – w zasadzie jest z czego wybierać. Jabłka są dostępne przez cały rok. Jednak nic nie zastąpi własnych jabłonek w ogrodzie.

  Trzeba sadzić

  Na samym początku musimy wybrać odmianę jabłoni. Tutaj nikt nam nie będzie niczego sugerować, ponieważ jest to zależne od naszych upodobań oraz także warunków, które panują w naszym ogrodzie. Obojętnie na jaką odmianę jabłek się zdecydujemy należy rozpocząć od przygotowania gleby. Co ciekawe powinno to już mieć miejsce na rok przed zaplanowanym sadzeniem. Należy odkwasić podłoże. Na kwaśnych glebach należy przeprowadzić wapnowanie. Warunki jak widać każde są dobre dla jabłonek, ale czeka nas ciężka praca.

  Jeśli zaś chodzi o klimatyczne uwarunkowania, to wiadomo, że jabłonie uprawiane są w całym kraju. Odmianą chyba najbezpieczniejszą jest odmiana Lobo. Ma ona naprawdę niskie wymagania, a więc sprawdzi się w zasadzie w każdym regionie.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more